Що означає число 13 в нумерології: позитивне і негативне значення

Існує багатовікової стереотип, що число 13 несе негативний посил і відноситься до чорної магії. Однак це далеко не так. Якщо 12 уособлює завершеність і ідеал, то, при додаванні до нього одиниці, відбувається перехід на наступний щабель і починається новий відлік. Езотерикою і нумерології 13 трактується як початок нового життєвого періоду і уособлює людську душу, яка прагне до пізнання любові.

Увага! Смислове навантаження 13 залежить від того, як налаштований людина по відношенню до даного числа. Якщо він забобонний, 13 принесе йому лише неприємності. Якщо ж він цілком свідомо ставиться до того, що відбувається, йому вдасться осягнути справжній зміст не тільки 13, але і всіх оточуючих його чисел.

Число 13 в нумерології

Відповідно до древнього трактату по нумерології число 13 є знаком чистої любові, дарованої Богом, символізує з’єднання двох душ, визначене самою долею, і непорушний союз двох сердець. У поєднанні з шісткою це число активізує матеріальне начало людини і його граничні можливості.

Значення числа 13

Число 13 – це невичерпне космічний ресурс з настільки потужною енергією, що її невірне сприйняття може призвести до дисбалансу в житті. З-за одночасної присутності в ньому енергії любові і нестримності, боротися з ним вкрай проблематично. Нездатність розуміти його неймовірну силу і є прабатьком настільки негативного ставлення до даного числа.

Позитивне
прагнення до любові;
щирість;
здатність бачити красу в дрібницях;
творчий потенціал;
цілеспрямованість;
оптимізм;
уміння досягати успіху;
розвинена інтуїція;
гострий розум;
відповідальність;
наявність екстрасенсорних здібностей.
Негативний
нестримна пристрасть;
відсутність логіки;
неконтрольованість;
постійне невезіння;
схильність до відчаю та депресії;
відсутність самовпевненості;
часті розчарування в собі;
наявність стереотипного мислення;
егоїзм;
нарцисизм.

Властивості числа 13

Число 13 здатна закрутити у свою величезну вирву всі сусідні числа, при цьому не залишивши їм жодного шансу. До нього можна пристосуватися, але вести з ним боротьбу – марно. Життєрадісним і щиро прагнуть до любові людям енергія 13 буде у всьому допомагати, роблячи їх найщасливішими на планеті. Озлобленим і егоїстичним чекати чогось доброго від 13 не варто. Опинившись у вирі життєвих подій, краще всього повністю в них зануритися і спробувати допливти до берега, отримати необхідні уроки і рухатися далі.

Число 13 в ангельської нумерології

В нумерології ангелів 13 вважається щасливим числом, обіцяє сприятливі зміни і символізує чистоту і святість духа. Воно сприяє залученню успіху в особистому житті, доленосних знайомств та весіль. Однак також закликає бути насторожі і не втрачати пильності при нових зустрічах.

Важливо! Комбінація цифр 1 і 3 повідомляє про здібності матеріалізовувати власні думки для досягнення конкретних цілей.

Число 13 як підказка від Ангела

Ангели повідомляють про необхідність відповідально ставитися до своїх вчинків і не давати волю емоціям. Пора починати роботу над собою і перестати виставляти напоказ свої досягнення. Не треба провокувати оточуючих і ставати об’єктом їх заздрості. Все, що відбувається в даний момент, є фундаментом для майбутнього успіху і повинно максимально використовуватись для особистого благополуччя.

Число 13 в кабалістичної нумерології

 • В Каббалі значення числа 13 вельми суперечливо.
 • 13 є уособленням доброти, безсмертя і перемоги над темрявою.
 • 13 воріт милосердя, 13 річок бальзаму і 13 фонтанів достатку чекають в раю всякого благочестивого.
 • 13 врат стримують на небесах фатальну для існування життя Зірку.
 • 13 якостей існує у Творця. Навчившись їх проявляти, людина стає подібною до Бога.
 • 13 і слово «смерть» мають однакові позначення: єврейську букву «мем».

Число 13 в Таро

Числа 13 відповідає Аркан Смерть, символізує не загибель людини, а завершення чого-небудь, перевтілення і трансформацію. Це знак кризового етапу і неминучих змін, які слід прийняти з позитивним настроєм, інакше обставини все одно змусять це зробити.

Її позитивні значення: відмова від обмежень, зміну світогляду.

Її негативні значення: застій у справах, інертність, крах надій.

Число 13 і міфологія

Скандинавська

Германо-скандинавська богиня Фрейя, що належала до роду ванів, володіла здатністю проникнення в інші світи і була власницею рун задовго до того, як вони дісталися Одіну. Її числом було 13, а її вдень була п’ятниця.

Також існує легенда про вечерю 12 верховних божеств і приєднався до них в останній момент бога хитрості, підступності та брехні Локі, поява якого завжди закінчувалося трагічними подіями. У той день від руки Локі судилося загинути Бальдера – богові весни і світла, покровителя воїнів та чародіїв. Ця смерть спричинила за собою низку непоправних катастроф і знищення всього на Землі.

Єгипетська

Згідно з переказами, єгиптяни першими придумали забобони, пов’язані з числом 13. Правда, на їх думку, 13 приваблювало удачу і було символом безсмертя. Вони вірили в існування драбини, яка вела до вічного життя і пізнання, і мала 12 ступенів. Простуючи на тринадцяту сходинку, чоловік долав смерть і знаходив вічне життя. 13 наносили на фрески, що зображують фараонів, на гробниці, де воно виступало в якості талісмана і означало благополуччя і багатство.

Племені Майя

 • Ацтеки і індіанці майя вважали 13 священним числом і не співвідносили його зі смертю.
 • У міфології небо було розділене на 13 рівнів, і в кожному з них правил свій бог.
 • Календар майя складався з 13 місяців, а тиждень – 13 днів.
 • Системи рахунки були засновані на числах 13 і 20.
 • Змієносець був тринадцятим знаком Зодіаку, причому самим щасливим.

Китайська

Китайці, як і італійці, вважають 13 щасливим числом. Здавна воно уособлює продовження життя, родючість, плодючість і потенцію. Для китайців є великою удачею жити в квартирі (будинку) номер 13. У різних куточках будинку у них можна побачити невеликі сувеніри з даним числом. Вони вірять, що з їх допомогою залучають в сім’ю щастя і гармонію.

13 у китайців позначається словосполученням, що звучить як «повинен досягти успіху».

Японська

В Японії сенс числа 13 аналогічний і пов’язаний з усім, що стосується продовження роду і сімейності. При приведенні 13 до простого числа, виходить 4 (1+3=4). Четвірка для японців співзвучна слову смерть, але при цьому вона означає не кінець, а перехід у нову форму сутності. Тому нерідко 13 числа влаштовуються весілля.

Грецька

Незважаючи на те, що на Олімпі разом з Зевсом засідало 13 богів, давні греки число 13 не поважали і вважали його дуже несприятливим. Вірили, що насіння, посіяні 13 числа, не зійдуть, а якщо і зійдуть, то незабаром загинуть. Страх перед цим числом на них навіяв інцидент, що стався з царем Македонії Філіпом. За наказом правителя до дванадцяти статуї грецьких богів було поставлено і його статуя, проте незабаром після цього Філіп був убитий. Греки, додавали нумерології величезне значення, миттєво провели паралель між зведенням тринадцятої статуї і загибеллю царя.

Слов’янська

Увага! Найбільш шанований у слов’ян було число 12. Проте 13 вони наділяли вищим сенсом.

13 символізувало те, що було ще більше Сонця і виходило за межі Сонячної системи.

13 об’єднувало Бога зі своїми дітьми (12+1) і означало рух по Шляху Прави.

13 місяців було в календарі у слов’ян.

Проте вважалося, що 13 принесе удачу лише тим, хто буде рухатися по духовній стезі, в іншому випадку, розпавшись на 9+4, воно приверне смерть або, перетворившись з 11+2 стане числом Темряви і Нави, що несуть покарання корыстолюбцам і заздрісникам.

Число 13 і характер людини

При тлумаченні характеру людини, що має 13 в даті народження, варто враховувати, що одиниця контролює прийняття всіх важливих рішень, а трійка задає загальний тон, спрямовуючи думки і вчинки. При розумінні людиною своєї життєвої місії, вся його невгамовна енергія реалізується і йде на благі справи. У протилежному випадку – у багатьох сферах життя виникають великі проблеми, людина наповнюється гнівом і егоїзмом і може здійснювати вчинки на шкоду оточуючим і занапастити своє життя.

Позитивні риси
дисциплінованість;
пунктуальність;
прагнення до внутрішнього развитию;
трудолюбие;
инициативность;
коммуникабельность;
бескорыстие;
отвага;
харизматичность;
вміння знаходити вихід з важких ситуацій.
Негативні риси
невміння справлятися зі своєю енергією;
бунтарство;
імпульсивність;
жорсткість;
прагнення до тотального контролю;
догматичність;
схильність до звинувачень;
нерішучість;
слабкість духу.

Число 13 і життєві завдання

Перша задача

Першочерговим завданням числа 13 є внесення духовного аспекту у всі матеріальне. Не можна ставити вище практичну сторону того, що відбувається. Слід мислити ширше, беручи до уваги внутрішній розвиток, чого б воно не стосувалося.

Друга задача

У всьому необхідно дотримуватися дисципліну. Якщо дані якісь обіцянки собі або оточуючим, варто не лінуватися і їх виконувати. Всі поставлені мети вдасться досягти лише наполегливою працею. Сьогоднішня лінь позначиться на наступному житті, і тоді бажане стане більш недосяжним, ніж зараз.

Третя задача

Здатність долати будь-які труднощі формує третю задачу. Людям, у чиїх нумерологічних картах присутня 13, встановлено складний шлях з різними перешкодами, труднощами та перепонами. Не потрібно від них тікати. Якщо зараз ви опустіть руки і, наткнувшись на шляху на великий камінь, повернете назад, в наступному житті замість каменю на вас буде чекати висока гора, обійти яку буде ще складніше. Саме так відбувається накопичення і перехід з одного втілення до іншого нашої карми.

Число 13 і професія

Важливо! Число 13 передбачає контрастне і несподіваний розвиток подій.

Для опису впливу 13 на професію підійдуть два абсолютно несумісних терміна, неймовірним чином уживаються в одному числі: нерішучість і лідерські нахили. Людина буде розриватися між проявом ініціативи і страхом осуду. У цьому випадку буде ідеальна позиція «сірого кардинала», не показує себе громадськості, але має колосальний вплив.

Число 13 і фінанси

Нумерологи нагадують, що у фінансовій сфері чоловік сам надає числа 13 негативний або позитивний посил. Поборів необґрунтований страх перед тринадцятим днем місяця, можна досягти абсолютного успіху і отримати солідний прибуток. 13 обіцяє проведення самих успішних угод і сприятливий результат всіх фінансових операцій.

Число 13 і відносини

що Мають в даті народження, число 13, здатні створити міцні відносини і міцну сім’ю, де партнери будуть спільно вирішувати всі питання, поважати і любити один одного, уникати всіляких конфліктів і не перекладати провину на інших.

Одиниця наділяє енергетичним потенціалом і авторитетом. Трійка – дарує оптимізм і підтримує у важких ситуаціях. Четвірка – сприяє спокою та умиротворення. Завдяки цьому, будь-яке партнерство виходить гармонійним і рівним.

Число 13 і духовна сфера

Магічна

Для древніх окультистів число 13 було символом безоглядної і безкорисливої любові, прийняття партнера без всяких домислів і приукрашиваний.

Увага! 13 – це всепоглощение, невідворотність, жертовність, нестандартне мислення і незвичайна душа. На Русі число 13 було символом юродивих, яких вважали святими.

Релігійна

 • У християнстві 13 уособлює Всесвіт допомогою єднання десятки і Трійці.
 • 1 і 3 означає «єдність Бога в трьох особах», а саме Отця, Сина і Святого Духа в одній особі.
 • 13 – це Діва Марія, покликана розколоти голову Диявола.
 • Старовинні храми мали 13 куполів на честь 12 апостолів та Христа.
 • Ісус Христос – тринадцятий учасник таємної вечері. Його ім’я по-грецьки складається з 13 букв.

Число 13 і флористика

Як правило, букет з 13 кольорів не є даниною традиціям. Він повідомляє про те, що дарувальник явно до вас небайдужий і, роблячи настільки неординарний жест, сподівається на прояв взаємності.

13 білих лілій – означають чисту любов і цнотливість.

13 троянд – символ до бурхливої пристрасті і сильних емоцій. Кавалер відчуває до вас величезне фізичний потяг.

13 ромашок, гербер або хризантем – незабаром ви будете втягнуті в не дуже приємні події. Не втрачайте розуму і не робіть необачних вчинків.

Число 13 і карма

13 є носієм інформації про минуле: про стиль життя, звички, всім підсвідомому. І означає, що в одній з минулих життів чоловік дбав тільки про себе, переходячи межі благополуччя оточуючих. В його характері прослеживаются:

 • эгоизм;
 • легкомыслие;
 • лень;
 • манипуляции.

Коли числом кармічного боргу є 13, необхідно правильно його відпрацювати, проаналізувавши всі вище перелічені вади, і поліпшити свою енергетику.

Число 13 і забобони

За числом 13 міцно тягнеться шлейф «нещасливості»:

 • американські готелі виключили з нумерації поверхів число 13;
 • в літаках американських авіакомпаній немає 13 ряду крісел і рейсів під номером 13;
 • французи вірять, що якщо за столом збереться 13 осіб, один з них незабаром помре;
 • в гонках «Формули-1» відсутня болід з номером 13.

Проте є і позитивні прикмети:

 • азартні ігри, лотереї, проходять 13-го числа, обіцяють величезні виграші;
 • число 13 наділяє чоловіка сексуальною енергією і успіхом у жінок;
 • якщо жінка отримала букет з 13 троянд, наміри кавалера вкрай серйозні.