Що означає число 12 у нумерології: позитивне і негативне значення

Здавна число 12 вважають сверхсовершенным і керуючим світовим порядком. Воно вельми незвичайним чином поєднує в собі лідерство і романтику, неоднозначність і перфекціонізм. Обіцяє зміни і випробування, закликає придивитися до свого оточення і проаналізувати свої вчинки.

у нумерології Число 12

Увага! Число 12 – знак завершеності, допомагає визначити структуру світобудови. Його сенс неоднозначний і залежить від безлічі факторів.

В ньому міститься два суперечливих значення одиниці і двійки, послідовних по своїй природі і знаходяться поруч у цифровому ряду. Вони можуть стати помічниками, так і руйнівниками всіх починань. Крім того, у 12 виразно відчуваються вібрації трійки (1+2=3), що наділяє людину здатністю впливати на оточуючих.

Значення числа 12

Позитивне
12 наділяє людину дипломатичними та управлінськими навичками, умінням грамотно вести переговори і досягати компромісів. Дарує любов до експериментів, здатність до адаптації і сильну волю.
Негативний
12 пов’язано з високою чутливістю. Люди, чиїм кармічним числом воно є, можуть бути досить злопам’ятні і не здатні до прощення. Вони завжди шукають схвалення своїх вчинків і схильні до запальності. Іноді, зіткнувшись з перешкодами на шляху до мети, вони опускають руки.

Число 12 у ангельської нумерології

Символом числа 12 є Сонце і Місяць. Злиття їх енергій пророкує появу чогось нового. Ангели закликають не втрачати оптимізму і повідомляють, що попереду чекають сприятливі зміни.

Число 12 як підказка від Ангела

Для досягнення поставлених цілей необхідно залишити особисту зону комфорту і зробити щось неординарне. Ситуація виявилася трохи важче, ніж очікувалося. Живіть повним життям, ангели надихають і підтримують вас. Незабаром Всесвіт наділить вас вищої енергією.

Число 12 у ведичній нумерології

У Ведах число 12 трактують як колісницю світопорядку з 12 спицями. Однак традиційна ведична нумерологія не розглядає його як окреме число, а лише як позитивну сторону числа 3. Хоча в деяких нумерологічних системах 12 все ж розглядається самостійно, як вища октава трійки, мокша або звільнення, просвітлення.

Число 12 в авестійській нумерології

Завдяки використанню 32-річного зороастрійського календаря, послідовники авестійською нумерологічної школи більш точно ідентифікують характер людини і визначають, наскільки його світогляд відповідає задуму Всесвіту. Згідно з ученням, враховується 9 основних чисел, кожному з яких відповідає певна планета. Число 12, наведене методом додавання до простого числа 3, знаходиться під заступництвом Марса і уособлює енергію і творчість.

Число 12 у китайській нумерології

Китайці вважають 12 основою всіх циклів, числом порядку і гармонії, символом природного руху вперед, причини і наслідки. У китайській нумерології 12, насамперед, повідомляє про 12 знаках Зодіаку і обіцяє успіх, славу і успіх.

Число 12 у кабалістичної нумерології

Важливо! 12 – потужний символ, що втілює ідею цілісності сущого, кількість порядку, добра, достатку і закінченості.

Число 12 у Таро

Формули Таро включають 2 групи по 12 і 4 по 14, але ці числові компоненти не мають архетипній значимістю. Числа 12 відповідає Старший Аркан Повішений, який є провідником світла, вищої духовної мудрості і символізує доброзичливість і готовність сприймати нові ідеї.

Число 12 і Міфологія

У цілому, число 12 у міфології означає завершеність.

Грецька

 • Виходячи з того, що 12 – це сума чотирьох трійок, 12 було уособленням чотириразового змішання всіх трьох світів, створених часом.
 • В релігійному союзі племен складалося 12 громад.
 • Ионийскую конфедерацію входило 12 міст
 • На Олімпі правили 12 верховних богів.
 • Геракл здійснив 12 подвигів.
 • У Пенелопи було 12 итакийских женихів.
 • Ахілл приніс у жертву 12 бранців.
 • Одіссей опинився в печері циклопа з 12 супутниками.
 • До 12 кораблів скоротили свій флот афіняни після поразки від спартанців.

Перська

На думку персів, добро відбувалося, завдяки упорядкованого руху 12 знаків Зодіаку – творіння Ахура-Мазди, а хаотичне рух 7 планет породжувало зло. При іранському пророка Мані було 12 чеснот.

Римська

 • Богу Янусу римляни присвятили 12 вівтарів, що відповідає кількості місяців у році.
 • Перший етруське держава була поділена на 12 частин.
 • Ромула охороняли 12 лікторів.
 • 12 таблиць були основою римського права.
 • Під час Сатурналій відзначали 12 днів повернення до хаосу.
 • Святкували 12 днів Різдва: один день представляв один місяць року.

Єгипетська

Пропливаючи на священному човні по єгипетському неба, бог Ра опівдні переходив з денною човна Манджет на нічну Масктет і продовжував свій шлях по підземному Нілу, який протікав серед вузької і довгої долини, поділеної 12 брамою на 12 частин.

Єгипетський лабіринт складався з 12 храмів і був храмом Сонця, що прямував через 12 знаків Зодіаку.

Цикл навчання жерців у Єгипті складався з 12 років.

В школі «Лівого Ока Гора» протягом 12 років працювали над розвитком підсвідомості в 12 головних єгипетських храмах.

Середньовічна

Згідно з легендою, з’явилася на світло в XII столітті, для відчуття рівності й відсутності суперечок під час бенкетів, королем Артуром був введений круглий стіл. Налічувалося 12 Лицарів Круглого Столу.

Слов’янська

Давньоруські перекази налічують безліч свідоцтв сакрального числа 12. Крім того, 12 було поширене в народній медицині і медичній астрології. Знахарі зобов’язані були тримати вдома 12 трав.

Існувало 12 лихоманок (трясовиц) – демонів хвороби в жіночому вигляді.

Шанували і поважали 12 п’ятниць напередодні великих свят.

Православна церква відзначала 12 двунадесятих свят.

Шумерська

 • Шумери називали 12 небесним числом.
 • Добу вони поділяли на 12 годин дня і 12 годин ночі.
 • Шумерська космогонія налічувала 12 тел: Сонце, Місяць і 10 планет.
 • 12 днів тривав поєдинок між Космосом і Хаосом.
 • На прикордонному камені з Еламу було вирізано 12 знаків Зодіаку і 12 емблем небесних богів.

Число 12 у вченні Піфагора

Магію числа 12 давньогрецький математик і філософ уклав у світову структуру у вигляді додекаедр, виражає динаміку в будь-якій діяльності. Світопорядок у вченні складається з 12 елементів і являє собою універсум, бо як усілякий досвід вкрай важливий для трактування.

Число 12 в астрології

12 є досконалою формою. Астрологічна модель виглядає як 3х4=12.

Знаки Зодіаку розділені на 3 Хреста (кардинальний, фіксований і мутабельный) і 4 стихії (Вогонь, Земля, Повітря, Вода). Для народилися 12 числа ці схеми вельми значущі: вони говорять про якусь циклічність та поступовість розвитку. Їх слід використовувати в плануванні важливих подій, відносин, відпочинку. Людям, чиє число народження співпало з кількістю знака Зодіаку астрологія може допомагати у всіх сферах життя і нагадувати про символічному проході по спіралі з 12 етапів, коли кожен є особливим і необхідним досвідом в житті.

Число 12 і характер людини

Увага! Носії числа 12 – неординарні і складні особистості. Вони з повагою ставляться до оточуючих, але нерідко бувають імпульсивними. Невміння контролювати себе може спричинити за собою вельми плачевні наслідки.

Кармічне число 12 обіцяє чимало випробувань, впоратися з якими допоможе одиниця. Двійка пом’якшить владні риси, а трійка, додасть характером напористості і прямолінійності.

Позитивні риси
Прагнення до лідерства;
комунікабельність;
доброта;
позитивний вплив на колектив;
наявність внутрішньої сили;
прихильність сімейним цінностям.
Негативні риси
Залежність від похвали і схвалень;
схильність до самотності;
здатність придушувати чужу волю;
вразливість;
імпульсивність;
запальність;
амбіційність.

Число 12 і професія

Обирати професійну діяльність слід у відповідності з покликом серця. Любов до своєї справи допоможе отримувати хороші прибутки, реалізуватися і розкрити свій потенціал. Слід зауважити, що здібностей у тих, чиїм числом 12, вистачить на отримання кількох професій. Багато шансів проявити себе в мистецтві і літературної діяльності.

Число 12 і фінанси

З фінансами відносини складаються досить благополучно. Грошові проблеми легко долаються, а накопичення поступово примножуються.

Число 12 і відносини

Любовні

Важливо! Двійка наділяє людей романтизмом. Вони ставлять перед собою високі цілі і здатні здійснювати вчинки, які приємно дивують обранця. Цінують у партнері вірність і відданість. Уникають коротких романів, ретельно підходячи до вибору і віддаючи перевагу інтелектуальним здібностям потенційного супутника життя.

Для чоловіків

Чоловіки вкрай вимогливі до своїх обраниць і готові бути в сім’ї головними. Багато віддають, але натомість вимагають того ж. Хороші сім’янини, які не звикли до напівзаходам.

Для жінок

М’які, ласкаві і ранимі дами повністю присвячують себе партнеру, готові йти за ним на край світу і здійснити будь-який вчинок.

Дружні

З людьми, що народилися 12 числа, легко знаходити спільну мову і підтримувати стосунки. Вони не конфліктні, компанійські і люблять спілкуватися. При цьому можуть поставити скандаліста на місце, висловивши все, що думають. Завдяки позитивному характеру і гострого розуму, є чудовими компаньйонами.

Число 12 і духовна сфера

Привівши 12 до простого числа, ми отримуємо 3 (1+2=3). Трійка є символом божественності і тріади богів, вона повертає до витоків і закликає не забувати про головне. 12 – знак істини і союзу Бога з людиною.

Магічна

Ті, хто знаходиться під впливом 12, гармонійно поєднують в собі матеріальне і духовне, дуже чуйно реагуючи на порушення балансу. Їм рекомендується зважувати всі свої рішення перед злочином до дій. Це вкрай проникливі люди, інстинктивно відчувають фальш, яких легко можна обдурити в дрібницях, але ніяк не в значних питаннях.

Релігійна

Християнство

 • Число 12 в Біблії є дуже важливим. Найбільш очевидний приклад – 12 колін Ізраїлевих.
 • 12 вважається уособленням божественної кола, який обертає Всесвіт.
 • У Ісуса було 12 учнів.
 • Святкування різдва триває 12 днів.
 • Містичний Град, за описом Іоанна Богослова, мав 12 воріт з 12 ангелами.
 • Новий Єрусалим оточували 12 стін, в яких підставах перебували 12 дорогоцінних каменів, розподілених відповідно з символікою, між 12 апостолами.
 • Ізмаїл мав 12 синів.
 • принесли Ісусові дари 12 волхвів.
 • Древо життя плодоносило 12 видами фруктів.

Іслам

 • В ісламі існує 12 Правил, виконання яких має бути неухильним.
 • 12 імамів керують 12 годинами дня.
 • Коли Муса вдаряє по морю посохом, води розступаються, утворюючи 12 проходів.
 • Пророк Йакуба (Исраиль) мав 12 синів – 12 исраилевых колін.
 • Народ пророка Муси був поділений на 12 громад.

Фен-шуй

Даоська практика призводить число 12 до числа 3. Трійка є символом особистісного, морального, кар’єрного і духовного зростання і сприяє швидкому просуванню по кар’єрних сходах. З її енергетикою треба поводитися вкрай обережно, щоб не накликати життєві проблеми.

Число 12 і татуювання

Увага! 12 – число природжених лідерів і керівників, які не зазнають несправедливості і завжди допомагають своїм підлеглим. Людина, яка зробила татуювання з числом 12, знайде сильний характер, силу волі та лідерські якості.

Поява числа 12

Трактування появи числа 12 неоднозначна. 12 може обіцяти як позитивні, так і негативні події.

Випадково

Побачивши 12 стоїть перед нелегким вибором: або піддатися спокусі або ж показати оточуючим приклад витримки. Можлива доленосна зустріч і знайомство зі своєю другою половинкою.

Постійно

12 закликає до обережності. Переслідуючи свої цілі, оточуючі можуть несвідомо зробити вас своєю жертвою, або втягнути в сумнівну підприємство. Відповідно до іншого трактування, слід звернути увагу на свій духовний та інтелектуальний розвиток.

Уві сні

Попереду нелегкий шлях і нові випробування, які вдасться успішно подолати. Необхідно зібратися з силами і не втрачати контролю над подіями.

Яке значення несе число 12, якщо це

Число на годиннику 12:12

Ви знаходитесь напередодні знакової події. 12 12 на годиннику повідомляє про те, що ви рухаєтеся в правильному напрямку і володієте правильним духовним розвитком. Незабаром ваші сімейні відносини чекає перехід на інший рівень. Не піддавайтеся негативу. Будьте щирі.

Номер квартири/будинку

Мешканці будинків та квартир з номером 12 дуже безтурботні і переповнені енергією. Їм слід серйозно ставитися до фінансів і контролювати свої витрати. Нерідко в таких будинках панує хаос і виникають проблеми з-за необдуманих дій. У цілому, число 12 не завдає їм шкоди.

Сумісність людей з числом 12

Енергійні і незалежні люди, знаходяться під впливом 12, будуть комфортно себе почувати з схожими партнерами. Якщо характери ідеально співпадуть, союз буде приречений на щастя, а сім’я збережеться до кінця життя. Міцний союз можливий з тими, хто народився 3, 5 і 9 числа, а міцні дружні стосунки з народженими 1, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27.